Screenshot (1.0.8) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Save
pt: Guardar

en: Screenshot
pt: Pré-visualização de ecrã

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Crop
pt: Recortar

en: Capture
pt: Captura

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pt: Subdiretório opcional dentro da diretório de destino de carregamento, onde os ficheiros serão armazenados. Não inclua barras nem no início nem no fim do caminho.

en: Show remove button
pt: Mostrar botão de remover
