Screenshot (1.0.8) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Save
ro: Salvare

en: Block
ro: Bloc

en: File directory
ro: Folder fișiere

en: Crop
ro: Tăiere

en: Capture
ro: Captură

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ro: Subdirector opțional în cadrul destinației de încărcare unde fișierele vor fi păstrate. Nu includeți liniuțe oblice anterioare sau posterioare.
