Screenshot (1.0.8) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Save
ru: Сохранить

en: Block
ru: Блок

en: Screenshot
ru: Снимок экрана

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: Crop
ru: Обрезка

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ru: Необязательный каталог внутри каталога для загрузок, который будет создан для хранения файлов этого поля. Не добавляйте косую черту в начале и в конце пути.

en: Modal
ru: Модальное окно
