Screenshot (1.0.8) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Save
tr: Kaydet

en: Block
tr: Blok

en: Screenshot
tr: Ekran görüntüsü

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Crop
tr: Kırp

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.
