Screenshot (1.0.8) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Save
uk: Зберегти

en: Block
uk: Блок

en: Screenshot
uk: Знімок екрану

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Crop
uk: Кадрування

en: Capture
uk: Захопити

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
uk: Необов'язковий підкаталог для збереження відвантажених файлів. Без похилих рисок на початку і наприкінці.

en: Modal
uk: Модальне
