Screenshot (1.0.8) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: Save
vi: Lưu

en: Block
vi: Khối

en: Screenshot
vi: Ảnh chụp

en: File directory
vi: Thư mục lưu trữ tệp tin

en: Crop
vi: Xén

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
vi: Thư mục con bên trong đích lưu trữ dành cho các tệp tải lên. Xin đừng nhập dấu xuộc ở đầu hoặc cuối đường dẫn này.

en: Modal
vi: Cách thức
