Scribit Pro (2.0.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Status
fr: État

en: Language
fr: Langue

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Save
fr: Enregistrer

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Details
fr: Détails

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: About
fr: À propos

en: Maximum height
fr: Hauteur maximum

en: Maximum width
fr: Largeur maximum

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
fr: Taille maximum : %max_width x %max_height pixels

en: Maximum width: %max_width pixels
fr: Largeur maximale : %max_width pixels

en: Maximum height: %max_height pixels
fr: Hauteur maximale : %max_height pixels

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
fr: L'URL distante (@url) n'a pas pu être récupérée.

en: You can link to media from the following services: @providers
fr: Vous pouvez intégrer des médias depuis les services suivants : @providers
