Scribit Pro (2.0.1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: Language
it: Lingua

en: Yes
it: Sì

en: Save
it: Salva

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Details
it: Dettagli

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: About
it: Informazioni

en: pixels
it: pixel

en: Maximum height
it: Altezza massima

en: Maximum width
it: Larghezza massima

en: Urgent
it: Urgente

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
