Scribit Pro (2.0.1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Save
pt: Salvar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Details
pt: Detalhes

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Services
pt: Serviços

en: About
pt: Sobre

en: Maximum height
pt: Altura máxima

en: Maximum width
pt: Largura máxima

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Audio description
pt: Descrição do áudio

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
pt: Tamanho máximo: %max_width x %max_height pixels

en: Maximum width: %max_width pixels
pt: Largura máxima: %max_width pixels

en: Maximum height: %max_height pixels
pt: Altura máxima: %max_height pixels

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
pt: Não foi possível recuperar a URL remota (@url).

en: You can link to media from the following services: @providers
pt: Você pode vincular mídia a partir dos seguintes serviços: @providers
