Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Roles
da: Roller

en: Code
da: Kode

en: Other
da: Anden

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Indtast én sti pr. linje som Drupal-stier. Brug '*'-tegnet som joker. Indtast f.eks. %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Scope
da: Dækning

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
da: Tilføj hvis følgende PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (PHP-tilstand, kun for eksperter).

en: About
da: Om

en: Add to every page except the listed pages.
da: Tilføj til alle sider undtagen de nævnte.

en: Add to the listed pages only.
da: Tilføj kun til de nævnte sider.
