Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: edit
tr: düzenle

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Code
tr: Kod

en: Other
tr: Diğer

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.

en: About
tr: Hakkında

en: Add to every page except the listed pages.
tr: Listelenenler hariç tüm sayfalara ekle.

en: Add to the listed pages only.
tr: Sadece listelenen sayfalara ekle.
