Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Pages
hr: Stranice

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: edit
hr: uredi

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Roles
hr: Uloge

en: Code
hr: Kôd

en: Other
hr: Ostalo

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hr: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod između %php. Imajte na umu kako izvršenje lošeg PHP koda može srušiti vašu Drupal stranicu.

en: About
hr: Opis
