ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (51 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Container
de: Ordner

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Top
de: Oben

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Bottom
de: Unten

en: Always
de: Immer

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Comment
de: Kommentar

en: Scale
de: Skalierung

en: Mobile
de: Mobil

en: Cleanup
de: Aufräumen

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Duration
de: Dauer

en: Delay
de: Verzögerung

en: Attach method
de: Methode zum Anfügen

en: Selector
de: Selektor

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Once
de: Einmal

en: Installed
de: Installiert

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Interval
de: Intervall

en: Distance
de: Entfernung

en: Rebuild
de: Neu aufbauen

en: Local
de: Lokal

en: Offset
de: Versatz

en: Target
de: Ziel

en: Opacity
de: Deckkraft

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Minimized
de: Minimiert

en: Origin
de: Startpunkt

en: - Any -
de: - Alle -

en: Rotate
de: Drehen

en: Easing
de: Fließender Übergang

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Keyboard
de: Tastatur

en: Load library
de: Bibliothek laden

en: Save and go to list
de: Speichern und zur Liste gehen
