ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Container
ru: Контейнер

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Top
ru: Вверху

en: Updated
ru: Обновлено

en: Bottom
ru: Снизу

en: Always
ru: Всегда

en: Visibility
ru: Видимость

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Scale
ru: Масштабирование

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Cleanup
ru: Очистка

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Attach method
ru: Метод привязки

en: Selector
ru: Селектор

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Once
ru: Когда

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Interval
ru: Интервал

en: Distance
ru: Расстояние

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: Local
ru: Локально

en: Offset
ru: Пропустить

en: Target
ru: Цель

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Minimized
ru: Минимизированный

en: Origin
ru: принадлежность

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Rotate
ru: Вращение

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: Save and go to list
ru: Сохранить и перейти к списку
