SDC Devel (1.0.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Development
fa: توسعه

en: Type
fa: نوع

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Message
fa: پیغام

en: Component
fa: جزء

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Filter
fa: صافی

en: Severity
fa: شدت

en: Details
fa: جزئیات

en: Source
fa: منبع
