SDC Devel (1.0.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: Type
de: Typ

en: Overview
de: Übersicht

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Component
de: Komponente

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Severity
de: Schweregrad

en: Line
de: Zeile

en: Source
de: Quelle

en: Forbidden
de: Verboten

en: No messages found.
de: Keine Nachrichten gefunden.

en: Conditional rules
de: Bedingte Regeln

en: Deprecated
de: Veraltet

en: Filter rules
de: Regeln filtern
