SDC Devel (1.0.2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Component
fr: Composant

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Filter
fr: Filtrer

en: Severity
fr: Importance

en: Line
fr: Ligne

en: Details
fr: Détails

en: Forbidden
fr: Non autorisé

en: Conditional rules
fr: Règles conditionnelles
