SDC Devel (1.0.2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Overview
id: Sekilas

en: Message
id: Pesan

en: Component
id: Komponen

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Severity
id: Keparahan

en: Line
id: Baris

en: Details
id: Rincian

en: Source
id: Sumber
