SDC Devel (1.0.2) - en to jv translation catalogue (9 entries)

en: Development
jv: Pangembangan

en: Type
jv: Tipe

en: Overview
jv: Sekilas

en: Message
jv: Pesen

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Filter
jv: Saring

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Line
jv: Baris

en: Details
jv: Lengkapé
