SDC Devel (1.0.2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Type
tr: Tip

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Message
tr: İleti

en: Component
tr: Bileşen

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Line
tr: Hat

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Source
tr: Kaynak

en: Conditional rules
tr: Koşullu kurallar
