SDC Devel (1.0.2) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Overview
uk: Огляд

en: Message
uk: Повідомлення

en: Component
uk: Компонент

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Filter
uk: Фільтр

en: Severity
uk: Важливість

en: Line
uk: Рядок

en: Details
uk: Подробиці

en: Source
uk: Джерело

en: Forbidden
uk: Заборонено

en: Conditional rules
uk: Умовні правила

en: Deprecated
uk: Застаріло
