SDC Devel (1.0.2) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Type
ur: قِسم

en: Overview
ur: جائزہ

en: Message
ur: پیغام

en: Component
ur: جزو

en: Filter
ur: فلٹر

en: Details
ur: تفصیلات
