Single Directory Components Styleguide (1.3.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Text
tr: Metin

en: Colors
tr: Renkler

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Properties
tr: Özellikler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Provider name
tr: Sağlayıcı adı

en: Theme name
tr: Tema adı
