Single Directory Components Styleguide (1.3.1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Text
it: Testo

en: 1 item | @count items
it[0]: 1 oggetto
it[1]: @count oggetti

en: Module name
it: Nome modulo

en: Properties
it: Proprietà

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Warnings
it: Notifiche

en: Provider name
it: Nome del provider

en: Theme name
it: Nome del tema
