Single Directory Components Styleguide (1.3.3) - en to kn translation catalogue (6 entries)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Accessibility
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು
