SDX: Single Directory Components eXtended (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: None
cy: Dim

en: Update
cy: Diweddaru

en: Component
cy: Cydran

en: Never
cy: Byth

en: Current
cy: Cyfredol

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Testing
cy: Profi

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Package
cy: Pecyn

en: Not writable
cy: Ddim yn ysgrifenadwy
