SDX: Single Directory Components eXtended (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: None
fr: Aucun(e)

en: Back
fr: Précédent

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Component
fr: Composant

en: Component:
fr: Composant :

en: Components
fr: Composants

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Never
fr: Jamais

en: Current
fr: Actuel

en: Security
fr: Sécurité

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Validate
fr: Valider

en: seconds
fr: secondes

en: Cache settings
fr: Paramètres du cache

en: Missing
fr: Manquant

en: Installed
fr: Installé

en: Testing
fr: Test

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Available
fr: Disponible

en: Packages
fr: Colis

en: Package
fr: Paquet

en: Entry
fr: Message

en: Build
fr: Construire

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Target
fr: Cible

en: Variants
fr: Variantes

en: Not writable
fr: Non accessible en écriture

en: Writable
fr: Accessible en écriture

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Configured
fr: Configuré

en: Severity level
fr: Niveau de sévérité

en: Content selector
fr: Sélecteur de contenu

en: Package Manager
fr: Gestionnaire de paquets
