SDX: Single Directory Components eXtended (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: None
id: Tiada

en: Back
id: Kembali

en: Update
id: Perbarui

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Never
id: Tidak pernah

en: Current
id: Saat ini

en: Security
id: Keamanan

en: Navigation
id: Navigasi

en: Provider
id: Penyedia

en: Source
id: Sumber

en: Cache settings
id: Pengaturan cache

en: Missing
id: Hilang

en: Installed
id: Terinstal

en: Testing
id: Pengujian

en: Extension
id: Ekstension

en: Available
id: Ketersediaan

en: Package
id: Paket

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Not writable
id: Tidak bisa ditulis

en: Writable
id: Dapat ditulis

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Severity level
id: Tingkat keparahan
