SDX: Single Directory Components eXtended (1.0.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Next
mg: Manaraka

en: Actions
mg: Asa

en: Update
mg: Ovana

en: Navigation
mg: Fitondrana

en: Source
mg: Loharano

en: Dashboard
mg: Takela fitantanana
