SDX Aurora (Admin Theme) (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Administration
de: Verwaltung

en: Help
de: Hilfe

en: Modules
de: Module

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Page title
de: Seitentitel

en: Appearance
de: Design

en: Sidebar
de: Seitenleiste

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Blue
de: Blau

en: Drupal core
de: Drupal-Kernsystem

en: Top center
de: Oben zentriert

en: Bottom center
de: Unten zentriert

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Amber
de: Gelb

en: Emerald
de: Smaragd

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Top bar
de: Obere Leiste

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Accent color
de: Akzentfarbe
