Search API (8.x-1.10) - en to ca translation catalogue (123 entries)

en: Title
ca: Títol

en: enabled
ca: habilitat

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Yes
ca: Sí

en: all
ca: tot

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: none
ca: cap

en: Name
ca: Nom

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Configure
ca: Configura

en: Options
ca: Opcions

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: Done
ca: Fet

en: Page
ca: Pàgina

en: Database
ca: Base de dades

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Roles
ca: Rols

en: Field ID
ca: ID del camp

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Fields
ca: Camps

en: Count
ca: Quantitat

en: Maximum
ca: Màxim

en: Processors
ca: Processadors

en: Transliteration
ca: Transcripció

en: String
ca: Cadena

en: Last
ca: Darrer

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Operator
ca: Operador

en: Integer
ca: Enter

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Sort by
ca: Ordena per

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Languages
ca: Llengües

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: or
ca: o

en: Read only
ca: De només lectura

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Minimum
ca: Mínim

en: Index
ca: Índex

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Exception
ca: Excepció

en: Hide
ca: Oculta

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: Unavailable
ca: No disponible

en: empty
ca: buit

en: Offset
ca: Desplaçament

en: contains
ca: conté

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Search content
ca: Cerca contingut

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: and
ca: i

en: field
ca: camp

en: Cache options
ca: Opcions de la memòria cau

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Is one of
ca: És un de

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Sum
ca: Suma

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Placeholder
ca: Marcador

en: - All -
ca: - Tot -

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: HTML filter
ca: Filtre d'HTML

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
ca: El nombre de caràcters que ha de tenir una paraula per a que es pugui indexar. Un nombre més baix millora el rànquing de resultats, però també fa que la base de dades sigui major. Cada consulta de cerca ha de tenir, al menys, una paraula d'aquesta mida (o major).

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Item ID
ca: ID d'element

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Save and add fields
ca: Desa i afegeix camps

en: Machine name: @name
ca: Nom de màquina: @name

en: Exposed
ca: Exposat

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Content access
ca: Accés contingut

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples valors de la forma 1+2+3 (per fer un OR lògica) o 1,2,3 (per fer una AND lògica).

en: Master
ca: Mestre

en: Aggregation type
ca: Tipus d'agregació

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
ca: El temps en segons que s'ha de desar a la memòria cau el resultat sense filtrar.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
ca: El temps en segons que s'ha de desar a la memòria cau la sortida en HTML.

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciada des de @field_name
