Search API (8.x-1.18) - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: none
ast: nengún

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Configure
ast: Configurar

en: Options
ast: Opciones

en: Done
ast: Fechu

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Count
ast: Cuenta

en: Maximum
ast: Máximu

en: Processors
ast: Procesadores

en: General
ast: Xeneral

en: String
ast: Cadena

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Integer
ast: Enteru

en: Tracker
ast: Rastrexador

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Languages
ast: Llingües
