Search API (8.x-1.25) - en to hu translation catalogue (327 entries)

en: Title
hu: Cím

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: all
hu: mind

en: Tag
hu: Címke

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Aggregation
hu: Összevonás

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Configure
hu: Beállít

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Done
hu: Kész

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Field ID
hu: Mezőazonosító

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Data Type
hu: Adattípus

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Desc
hu: Csökk

en: Transliteration
hu: Latinbetűs átirat

en: General
hu: Általános

en: Ignore
hu: Mellőz

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Last
hu: Utolsó

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Integer
hu: Egész szám

en: Tracker
hu: Követő

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Boost
hu: Kiemelés

en: Processor settings
hu: Feldolgozó beállítások

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Languages
hu: Nyelvek

en: First
hu: Első

en: Union
hu: Unió

en: Limit
hu: Korlát

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Server name
hu: Kiszolgáló neve

en: Role filter
hu: Szerepkör-szűrő

en: or
hu: vagy

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Excerpt
hu: Szemelvény

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Decimal
hu: Decimális

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Exception
hu: Kivétel

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: product
hu: termék

en: empty
hu: üres

en: Offset
hu: Eltolás

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Item language
hu: Elem nyelve

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Search content
hu: Tartalmak keresése

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Data types
hu: Adattípusok

en: and
hu: és

en: Index name
hu: Index neve

en: field
hu: mező

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Cache options
hu: Gyorsítótár lehetőségek

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Supported
hu: Támogatott

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Search index
hu: Keresési index

en: Backend
hu: Háttérrendszer

en: Sum
hu: Összegzés

en: Display method
hu: Megjelenítés módja

en: Cancel changes
hu: Változtatások visszavonása

en: Cron batch size
hu: Időzítő kötegelt futtatási mérete

en: Database Server
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: - All -
hu: – Mind –

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: HTML filter
hu: HTML-szűrő

en: Edit field
hu: Mező szerkesztése

en: Minimum word length to index
hu: Az indexelt szavak legkisebb hossza

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hu: Az a karakterszám, amellyel megegyező hosszúságú vagy hosszabb szavak az indexbe kerülnek. A kisebb érték jobb keresési eredményt nyújt nagyobb adatbázisméret mellett. Minden keresési feltételnek legalább egy olyan kifejezést kell tartalmaznia, amely legalább ennyi karakterből áll.

en: Simple CJK handling
hu: Egyszerű KJK kezelés

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: Indexed
hu: Indexelve

en: Minimum word length
hu: Legkisebb szóhossz

en: The changes were successfully saved.
hu: A módosítások sikeresen elmentve.

en: Add index
hu: Index hozzáadása

en: URL field
hu: URL-mező

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Save and add fields
hu: Mentés és mezők hozzáadása

en: Machine name: @name
hu: Programok által olvasható név: @name

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Autocomplete settings
hu: Automatikusan kiegészülő beállításai

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Execute now
hu: Végrehajtás most

en: Item URL
hu: Elem webcíme

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Server description
hu: Kiszolgáló leírása

en: No values were changed.
hu: Nem változtak értékek.

en: Index description
hu: Index leírása

en: Index options
hu: Index lehetőségei

en: Indexed fields
hu: Indexelt mezők

en: Index now
hu: Indexelés most

en: Couldn't index items. Check the logs for details.
hu: Nem sikerült elemeket indexelni. Részletek a naplóban.

en: Add fields
hu: Mezők hozzáadása

en: Successfully indexed 1 item. | Successfully indexed @count items.
hu[0]: 1 elem indexelése megtörtént.
hu[1]: @count elem indexelése megtörtént.

en: Administer Search API
hu: Search API adminisztrálása

en: Create and configure Search API servers and indexes.
hu: Search API kiszolgálók és indexek létrehozása és beállítása.

en: Search server
hu: Keresési kiszolgáló

en: Adds the item's URL to the indexed data.
hu: Hozzáadja az elem webcímét az indexelt adathoz.

en: Fulltext
hu: Teljes szöveg

en: No valid search keys were present in the query.
hu: Nincsenek érvényes keresési kulcsok a lekérdezésben.

en: Index title attribute
hu: Cím attribútum indexelése

en: Tag boosts
hu: Címke kiemelések

en: Direct query
hu: Közvetlen lekérdezés

en: Searched fields
hu: Keresett mezők

en: Index ID
hu: Index azonosító

en: Link to item
hu: Hivatkozás elemre

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Fulltext search
hu: Teljes szöveges keresés

en: Search several or all fulltext fields at once.
hu: Keresés több vagy akár az összes teljesen szöveges (angolul „fulltext”) mezőben egyszerre.

en: Search API Query
hu: Search API lekérdezés

en: doesn't contain
hu: nem tartalmazza

en: Server ID
hu: Kiszolgáló azonosító

en: Asc
hu: Növ

en: Content access
hu: Tartalom elérés

en: The entered text is no valid regular expression.
hu: A megadott szöveg érvénytelen reguláris kifejezés.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: Master
hu: Mester

en: Aggregated fields
hu: Összevont mezők

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Datasource
hu: Adatforrás

en: Index status
hu: Indexelés állapota

en: Bypass access checks
hu: Hozzáférés-ellenőrzések kihagyása

en: Datasources
hu: Adatforrások

en: Edit field %field
hu: %field mező szerkesztése

en: Search indexes
hu: Keresési indexek

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Query Tags
hu: Lekérdezés címkék

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
hu: Ha beállított, akkor ezek a címkék hozzá lesznek fűzve a lekérdezéshez és használatukkal azonosítani lehet a lekérdezést egy modulban. A lekérdezések módosításakor lehet hasznos.

en: Suggest additional words
hu: Javaslat további szavakra

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
hu: Engedelyezi a felhasználóknak az akció alkalmazását egy vagy több elemre.

en: Update this item
hu: Ezen elem frissítése

en: Suggest word endings
hu: Javaslat szó végére

en: Delete all indexed data on this server
hu: A kiszolgálón található összes indexelt adat törlése

en: @indexed/@total indexed
hu: @indexed/@total indexelve

en: Server index status
hu: Kiszolgáló indexelési állapota

en: Index @limit items in batches of @batch_size items
hu: @batch_size méretű kötegenként @limit elem beindexelése

en: Queue all items for reindexing
hu: Minden elem sorba állítása újraindexeléshez

en: Clear all indexed data
hu: Minden indexelt adat törlése

en: During cron runs, 1 item will be indexed per batch. | During cron runs, @count items will be indexed per batch.
hu[0]: Az időzítő futásakor kötegenként 1 elem lesz indexelve.
hu[1]: Az időzítő futásakor kötegenként @count elem lesz indexelve.

en: Entity status
hu: Entitás állapot

en: Tracker settings
hu: Követő beállítások

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Search API settings
hu: Search API beállítások

en: Autocomplete suggestions
hu: Automatikusan kiegészülő javaslatok

en: Invalid or missing backend plugin: %backend_id
hu: Érvénytelen vagy hiányzó háttérrendszer beépülő: %backend_id

en: Backend class
hu: Háttérrendszer osztály

en: Invalid or missing tracker plugin: %tracker_id
hu: Érvénytelen vagy hiányzó követő beépülő: %tracker_id

en: Create and configure search indexes and servers.
hu: Keresési indexek és kiszolgálók létrehozása és beállítása.

en: Entity datasource configuration
hu: Entitás adatforrás beállítás

en: Selected field
hu: Kiválasztott mező

en: Highlight processor configuration
hu: Kiemelés feldolgozó beállítása

en: HTML filter processor configuration
hu: HTML szűrő feldolgozó beállítása

en: Role filter processor configuration
hu: Szerepkör szűrő feldolgozó beállítása

en: Transliteration processor configuration
hu: Latinbetűs átirat feldolgozó beállítása

en: Default cron batch size
hu: Az időzítő alapértelmezés szerinti kötegelt futtatási mérete

en: The default tracker plugin
hu: Az alapértelmezés szerinti követő beépülő

en: Backend Plugin ID
hu: Háttérrendszer beépülő azonosítója

en: Search API DB settings
hu: Search API adatbázis beállítások

en: Indexes items in the database. Supports several advanced features, but should not be used for large sites.
hu: Elemeket indexel az adatbázisban. Számos haladó funkciót támogat, de nagyobb weboldalakhoz nem szabad használni.

en: 1 item could not be indexed. Check the logs for details. | @count items could not be indexed. Check the logs for details.
hu[0]: 1 elem nem volt indexelhető. Részletek a naplóban találhatóak.
hu[1]: @count elem nem volt indexelhető. Részletek a naplóban találhatóak.

en: My backend
hu: Háttérrendszerem

en: My datasource
hu: Adatforrásom

en: Weight for processor %title
hu: %title feldolgozó súlya

en: Add search index
hu: Keresési index hozzáadása

en: Enter the displayed name for the index.
hu: Az index megjelenített nevének megadása.

en: - No server -
hu: - Nincs kiszolgáló -

en: Enter a description for the index.
hu: Az index leírásának megadása.

en: Configure the %datasource datasource
hu: %datasource adatforrás beállítása

en: Are you sure you want to clear all indexed data from the search server %name?
hu: %name kiszolgálóról minden indexelt adat biztosan törölhető?

en: Add search server
hu: Keresési kiszolgáló hozzáadása

en: Enter the displayed name for the server.
hu: A kiszolgáló megjelenített nevének megadása.

en: Only enabled servers can index items or execute searches.
hu: Csak az engedélyezett kiszolgálók indexelhetnek elemeket vagy hajthatnak végre kereséseket.

en: Enter a description for the server.
hu: A kiszolgáló leírásának megadása.

en: Choose a backend to use for this server.
hu: Az ehhez a kiszolgálóhoz használt háttérrendszer kiválasztása.

en: Configure %plugin backend
hu: %plugin háttérrendszer beállítása

en: The backend plugin is missing or invalid.
hu: A háttérrendszer beépülő hiányzik vagy érvénytelen.

en: All except those selected
hu: Mindet, kivéve a kiválasztottakat

en: Provides %entity_type entities for indexing and searching.
hu: %entity_type entitásokat biztosít indexeléshez és kereséshez.

en: Boost value for tag @tag can't be an array.
hu: @tag címke kiemelési értéke nem lehet tömb.

en: Boost value for tag @tag must be numeric.
hu: @tag címke kiemelési értéke szám kell legyen.

en: Boost value for tag @tag must be non-negative.
hu: @tag címke kiemelési értéke nem negatív kell legyen.

en: Enable this processor on the following fields
hu: A feldolgozó engedélyezése a következő mezőkön

en: My Processor
hu: Feldolgozóm

en: My tracker
hu: Követőm

en: Provides links to perform entity operations.
hu: Hivatkozásokat nyújt az entitásokon végzett műveletekhez.

en: Ignore Character processor configuration
hu: Karakter feldolgozó beállítás figyelmen kívül hagyása

en: Autcomplete configuration
hu: Automatikusan kiegészülő beállítása

en: Processor order
hu: Feldolgozó sorrend

en: The search result excerpted to show found search terms
hu: A keresési találat benne megtalált keresési kifejezéseket tartalmazó kivonata

en: Manage processors for search index %label
hu: %label keresési index feldolgozóinak kezelése

en: Default content index created by the Database Search Defaults module
hu: A <em>Database Search Defaults</em> modul által létrehozott alapértelmezés szerinti tartalom index.

en: Default database server created by the Database Search Defaults module
hu: A <em>Database Search Defaults</em> modul által létrehozott alapértelmezés szerinti adatbázis kiszolgáló.

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
hu: A zárolás feloldásával @user felahsználó nem mentett módosításai elvesznek.

en: Error while checking server index status: @message
hu: Hiba történt a kiszolgáló indexelési állapotának ellenőrzése közben: @message

en: enabled (<a href=":url">disable</a>)
hu: engedélyezett (<a href=":url">letiltás</a>)

en: There is 1 item indexed on the server for this index. (<a href=":url">More information</a>) | There are @count items indexed on the server for this index. (<a href=":url">More information</a>)
hu[0]: Jelen kereséskiszolgáló indexében 1 elem indexelve. (<a href=":url">További tudnivalók</a>)
hu[1]: Jelen kereséskiszolgáló indexében @count elem indexelve. (<a href=":url">További tudnivalók</a>)

en: The boost of the field
hu: A mező kiemelése

en: Add fields to index %index
hu: Mezők hozzáadása %index indexhez

en: (No description available)
hu: (Nincs rendelkezésre álló leírás)

en: @datasource datasource
hu: @datasource adatforrás

en: @field (indexed field)
hu: @field (indexelt mező)

en: @entity_type relationship
hu: @entity_type kapcsolat

en: Datasource settings
hu: Adatforrás beállításai

en: Only label
hu: Csak címke

en: Configure the %plugin tracker
hu: %plugin követő beállítása

en: Boolean fields can only have one of two values: true or false.
hu: A logikai mezők csak a következő két érték egyikét tartalmazhatják: igaz vagy hamis.

en: A language code
hu: Egy nyelvkód

en: search indexes
hu: keresési indexek

en: Which bundles should be indexed?
hu: Mely kötegeket kell indexelni?

en: Which languages should be indexed?
hu: Mely nyelveket kell indexelni?

en: % Complete
hu: % kész

en: Default processor configuration
hu: Alapértelmezés szerinti feldolgozó beállítása

en: Fields processor configuration
hu: Mezők feldolgozó beállítása

en: Aggregated field configuration
hu: Összevont mező beállítása

en: Processor %id specifies a non-existing class %class.
hu: %id feldolgozó egy nem létező %class osztályt határoz meg.

en: Aggregated field
hu: Összevont mező

en: Apply to selected items
hu: Alkalmazás a kiválasztott elemekre

en: Please configure the selected backend.
hu: Be kell állítani a kiválasztott háttérrendszert.

en: Hierarchy processor configuration
hu: Hierarchia feldolgozó beállítása

en: Start indexing now
hu: Indexelés elindítása most

en: All indexed data for this index will be deleted from the search server. Searches on this index will not return any results until items are reindexed. This action cannot be undone.
hu: Az ebben az indexben nyilvántartott minden adat törölve lesz a kereső szerveréről. Az ilyen keresések mindaddig nem fognak találatot visszaadni, amíg az index nincs újraépítve. A művelet nem vonható vissza.

en: Add or edit a Search API index
hu: Egy Search API index hozzáadása vagy szerkesztése

en: Adding or editing an index
hu: Egy index hozzáadása vagy szerkesztése

en: Processors used for this index
hu: Az ehhez az indexhez használt feldolgozók

en: Enable processors
hu: Feldolgozók engedélyezése

en: Some processors have additional configuration available, which you are able to change here.
hu: Néhány feldolgozóhoz további beállítások érhetőek el melyeket itt lehet módosítani.

en: Add or edit a Search API server
hu: Egy Search API kiszolgáló hozzáadása vagy szerkesztése

en: Adding or editing a Server
hu: Egy kiszolgáló hozzáadása vagy szerkesztése

en: Server backend
hu: Kiszolgáló háttérrendszer

en: Delete all indexed data
hu: Az összes indexelt adat törlése

en: Clear all search indexes on the search server @server.
hu: Összes keresési index tisztítása @server keresési kiszolgálón.

en: Type-specific boosting processor configuration
hu: Típus-specifikus kiemelés feldolgozó beállítása

en: Boost settings
hu: kiemelés beállításai

en: Datasource boost settings
hu: Adatforrás kiemelési beállítások

en: Base boost for the datasource
hu: Az adatforrás alap kiemelése

en: Bundle-specific boosts
hu: Köteg-specifikus kiemelések

en: The boost value for this bundle
hu: A köteghez tartozó kiemelési érték.

en: Boost settings for %datasource
hu: %datasource kiemelési beállításai

en: Default boost for items from this datasource
hu: Alapértelmezés szerinti kiemelés ennek az adatforrásnak az elemeihez

en: Boost for the %bundle bundle
hu: %bundle köteg kiemelése

en: Type-specific boosting
hu: Típus-specifikus kiemelés

en: Adds a boost to indexed items based on their datasource and/or bundle.
hu: Kiemelést ad az indexelt elemekhez adatforrásuk és/vagy kötegük alapján.

en: Indexing order
hu: Indexelési sorrend

en: The order in which items will be indexed.
hu: Az elemek indexelésének sorrendje.

en: Index items in the same order in which they were saved
hu: Elemek indexelése a mentésük sorrendje szerint

en: Index the most recent items first
hu: Először a legfrissebb elemeket indexelje

en: Default index tracker which uses a simple database table for tracking items.
hu: Alapértelmezés szerinti index követő ami egy egyszerű adatbázis táblát használ az elemek követéséhez.

en: @index was not found
hu: @index nem található

en: Hint text that appears inside the field when empty.
hu: A mezőben megjelenő eligazítószöveg, amikor az üres.

en: All items were successfully deleted from search index %name.
hu: %name keresési indexből minden adat sikeresen törölve.

en: Rebuild tracking information
hu: Követési információ újraépítése

en: Only those selected
hu: Csak a kiválasztottakat

en: Partial matching
hu: Részleges egyezés

en: Character categories to ignore
hu: Figyelmen kívül hagyandó karakterkategóriák

en: The datasource ID
hu: Az adatforrás azonosító

en: Search result excerpt
hu: Keresési eredménykénti kivonat

en: Select one or more datasources of items that will be stored in this index.
hu: Az ebben az indexben tárolt egy vagy több adatforrás kiválasztása.
