Search API (8.x-1.37) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Title
is: Titill

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: all
is: allt

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: none
is: engin

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: Options
is: Möguleikar

en: Separator
is: Skilja

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: Page
is: Síða

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Roles
is: Hlutverk

en: Field value
is: Gildi svæðis

en: Fields
is: Svæði

en: General
is: Almennt

en: Ignore
is: Hunsa

en: String
is: Strengur

en: Last
is: Síðasta

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Integer
is: Heiltala

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Languages
is: Tungumál

en: First
is: Fyrsta

en: or
is: eða

en: Add field
is: Bæta við svæði

en: Hide
is: Fela

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: product
is: vara

en: empty
is: tómt

en: contains
is: inniheldur

en: Field settings
is: Svæðastillingar

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: and
is: og

en: field
is: svæði

en: Display type
is: Birta tegund

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Is all of
is: Er allt af

en: Is none of
is: Er ekkert af

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: HTML filter
is: HTML sía

en: Machine name: @name
is: tölvuvænt nafn: @name
