Search API (8.x-1.39) - en to gu translation catalogue (53 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: enabled
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Exclude
gu: બાકાત

en: Never
gu: કદી નહી

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Ignore
gu: અવગણો

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: or
gu: અથવા

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Add field
gu: ક્ષેત્ર ઉમેરો

en: Remove field
gu: ક્ષેત્ર દૂર કરો

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Exceptions
gu: અપવાદો

en: Exception
gu: અપવાદ

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: and
gu: અને

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Dependencies
gu: આધારિત
