Search API (8.x-1.40) - en to az translation catalogue (112 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Value
az: Qiymət

en: Type
az: Növ

en: disabled
az: söndürülüb

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Tag
az: Teq

en: Advanced options
az: Əlavə quraşdırmalar

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Search
az: Axtarış

en: Display settings
az: Ekran parametrləri

en: none
az: yoxdur

en: Name
az: Ad

en: Field
az: Sahə

en: Default
az: Susmaya görə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: ID
az: İD

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Options
az: Seçimlər

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Database
az: Məlumatlar bazası

en: Never
az: Heç vaxt

en: Roles
az: Rollar

en: Field name
az: Sahə adı

en: Fields
az: Sahələr

en: Count
az: Say

en: Maximum
az: Maksimum

en: General
az: Əsas

en: Ignore
az: İqnor et

en: String
az: Mətn

en: Last
az: Son

en: Integer
az: Tam

en: Tracker
az: İzləyici

en: Languages
az: Dillər

en: Search fields
az: Axtarış sahələri

en: or
az: və ya

en: Decimal
az: Onluq

en: Index
az: İndeks

en: Exceptions
az: Əlavələr

en: Hide
az: Gizlət

en: Language code
az: Dil kodu

en: empty
az: boş

en: contains
az: ehtiva edir

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Field settings
az: Sahə parametrləri

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: and
az: və

en: field
az: sahə

en: Cache options
az: Keş seçimləri

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User roles
az: İstifadəçi rolları

en: Display type
az: Ekran növü

en: Boolean
az: Məntiq

en: Bundles
az: Paketlər

en: Is one of
az: Biridir

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Sum
az: Cəm

en: Strip HTML tags
az: HTML teqlərini ayırın

en: Simple separator
az: Sadə ayırıcı

en: Is all of
az: Hamısı var

en: Is none of
az: Heç biri deyil

en: not
az: yox

en: Break lock
az: Kilidi sındır

en: No caching of Views data.
az: Baxış məlumatlarının keşləşdirilməsi yoxdur.

en: The length of time raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin önbelleğe alınması müddəti.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının müddəti keşlənməlidir.

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: Minimum word length to index
az: İndeks üçün minimum söz uzunluğu

en: Simple CJK handling
az: Sadə CJK idarəsi

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: Operations links
az: Əməliyyat linkləri

en: Exposed
az: Məruz

en: Collapse
az: Yıxılma

en: Read-only
az: Yalnız oxumaq üçün

en: Is not empty (NOT NULL)
az: Boş deyil (NULL DEYİL)

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Content access
az: Məzmun girişi

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 (OR üçün) və ya 1,2,3 (AND üçün) şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər.

en: Rewrite results
az: Nəticələri yenidən yazın

en: Aggregation type
az: Aqreqasiya növü

en: Rendered entity
az: Göstərilən varlıq

en: Bypass access checks
az: Giriş yoxlamalarını keçin

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin saniyələrlə müddəti keşlənməlidir.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının saniyələrlə müddəti keşlənməlidir.

en: Query Tags
az: Sorğu Teqləri

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
az: Quraşdırılıbsa, bu teqlər sorğuya əlavə olunacaq və moduldakı sorğunu müəyyən etmək üçün istifadə edilə bilər. Bu, sorğuları dəyişdirmək üçün faydalı ola bilər.

en: You have unsaved changes.
az: Yadda saxlanmamış dəyişiklikləriniz var.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
az: İstifadəçilərə bir və ya bir neçə elementə əməliyyat tətbiq etməyə imkan verir.

en: Update this item
az: Bu elementi yeniləyin

en: Tracker settings
az: İzləyici parametrləri

en: @label referenced from @field_name
az: @field_name -dən istinad edilən @label

en: Provides links to perform entity operations.
az: Varlıq əməliyyatlarını yerinə yetirmək üçün bağlantılar təmin edir.

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
az: Bu kilidi pozmaqla @user tərəfindən edilən bütün yadda saxlanılmamış dəyişikliklər itiriləcək.

en: Apply to selected items
az: Seçilmiş elementlərə tətbiq edin

en: Hint text that appears inside the field when empty.
az: Boş olduqda sahənin içərisində görünən işarə mətni.
