Search API (8.x-1.40) - en to bo translation catalogue (107 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: disabled
bo: ནུས་མེད་བཟོས་འདུག

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: all
bo: ཡོད་ཚད

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Advanced options
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: none
bo: མེད

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Done
bo: བསྒྲུབ་ཚར

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Count
bo: གྲངས

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Processors
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Save changes
bo: བཟོ་བཅོས་ཉར་ཚགས

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Tracker
bo: རྗེས་འདེད་ལག་ཆ

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: First
bo: དང་པོ

en: or
bo: ཡང་ན

en: Add field
bo: གནས་ཁོངས་ཁ་སྣོན

en: Remove field
bo: གནས་ཁོངས་གསུབ་པ

en: Decimal
bo: སིལ་གྲངས

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Index
bo: དཀར་ཆག

en: Exceptions
bo: དམིགས་བསལ་ཅན

en: Exception
bo: དམིགས་བསལ་ཅན

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Server
bo: ཞབས་ཞུ་བ

en: Unavailable
bo: སྤྱོད་མི་ནུས།

en: Expand
bo: རྒྱ་སྐྱེད

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Field settings
bo: གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: and
bo: དང་

en: field
bo: གནས་ཁོངས

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: Bundles
bo: སྡེབ

en: Is one of
bo: དེ་ལས་ཡ་གྱལ་ཞིག་ཡིན་པ

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: Search index
bo: དཀར་ཆག་ནང་དུ་འཚོལ་བ

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Strip HTML tags
bo: HTMLཡི་དབྱེ་རྟགས་ཕྱིར་འདོར་བ

en: Simple separator
bo: སྟབས་བདེའི་མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Is all of
bo: ཡོད་ཚད་ཡིན་པ

en: Is none of
bo: གང་ཡང་མིན་པ

en: Break lock
bo: ཟྭ་གཏོར་བ

en: Allow multiple values
bo: ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: HTML filter
bo: HTML ཚགས་རྒྱག་བྱེད

en: Edit field
bo: གནས་ཁོངས་རྩོམ་སྒྲིག

en: Minimum word length to index
bo: དཀར་ཆག་ཏུ་སྒྲིག་དགོས་པའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་རིང་ཚད་ཐུང་ཤོས

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bo: དཀར་ཆག་སྒྲིག་དུས་ཐ་སྙད་ཅིག་གི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ཀ་སྟེ། ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ཉུང་ངུས་འཚོལ་བཤེར་མཇུག་འབྲས་ཀྱི་གོ་རིམ་ལེགས་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ་མོད། འོན་ཀྱང་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་ཆེ་ཆུང་ཀྱང་ཆེ་རུ་འགྲོ་སྲིད། འཚོལ་བཤེར་མིང་ཚིག་རེ་རེར་མ་མཐར་ཡང་གནད་ཚིག་ཅིག་ཡོད་དགོས་པ་དང་དེའི་རིང་ཚད་འདི་དང་འདི་ལས་རིང་དགོས།

en: Simple CJK handling
bo: སྟབས་བདེའི་CJK ཡི་སྒྲིག་བཟོ

en: Item ID
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: More like this
bo: འདི་འདྲ་བ་དེ་ལས་མང་བ

en: Save and add fields
bo: གནས་ཁོངས་ཉར་ཚགས་བྱས་ནས་ཁ་སྣོན

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།

en: Collapse
bo: ཚུར་བསྡུ

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽

en: Bulk update
bo: འབོར་དུ་གསར་སྒྱུར།

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Content access
bo: ནང་དོན་བེད་སྤྱོད

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་པ་འདིའི་ནང་དུ་1+2+3༼OR ལ་༽ ཡང་ན་༼AND ལ༽1,2,3 ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་འཇུག་ཆོག

en: Rewrite results
bo: མཇུག་འབྲས་བསྐྱར་འབྲི

en: Aggregation type
bo: བསྡུ་རུག་གི་རིགས

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
bo: ཐོག་མའི་འདྲི་ཞིབ་མཇུག་འབྲས་བར་གསོག་བྱེད་པའི་སྐར་ཆའི་ཚད།

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
bo: མངོན་ཡོད་པའི་HTML ཕྱིར་འདོན་བྱས་པ་དེ་བར་གསོག་བྱེད་པའི་སྐར་ཆའི་ཚད།

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། དབྱེ་རྟགས་འདི་དག་འདྲི་ཞིབ་ལ་སྣོན་པ་དང་མ་དཔེའི་ནང་དུ་འདྲི་ཞིབ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པར་སྤྱོད་ཆོག། འདི་འདྲི་ཞིབ་བརྗེ་རེས་བྱེད་པར་བེད་སྤྱོད་ཡོད།
