Search API (8.x-1.40) - en to tr translation catalogue (137 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: all
tr: hepsi

en: Tag
tr: Etiket

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Separator
tr: Ayraç

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Done
tr: Tamam

en: Database
tr: Veritabanı

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Roles
tr: Roller

en: Field ID
tr: Alan kimliği

en: Field value
tr: Alan değeri

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Maximum
tr: En fazla

en: Processors
tr: İşlemciler

en: Transliteration
tr: Harf çevirisi

en: General
tr: Genel

en: Ignore
tr: Yoksay

en: String
tr: Dize

en: Last
tr: Son

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Operator
tr: İşletmen

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Tracker
tr: İzleyici

en: Languages
tr: Diller

en: First
tr: Birinci

en: Search fields
tr: Alanlarda Ara

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: or
tr: ya da

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Remove field
tr: Alanı kaldır

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Minimum
tr: En az

en: Index
tr: Dizin

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Exception
tr: İstisna

en: Hide
tr: Gizle

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Expand
tr: Genişlet

en: empty
tr: boş

en: contains
tr: içeriyor

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: Data types
tr: Veri türleri

en: and
tr: ve

en: field
tr: alan

en: Cache options
tr: Önbellek seçenekleri

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Bundles
tr: Paketler

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Sum
tr: Toplam

en: Strip HTML tags
tr: HTML etiketlerini çıkart

en: Simple separator
tr: Basit ayırıcı

en: Is all of
tr: Şunların tümü

en: Is none of
tr: Bunlardan biri değil

en: not
tr: değildir

en: Break lock
tr: Kilidi kır

en: No caching of Views data.
tr: Views verisi önbelleklemesi yok.

en: The length of time raw query results should be cached.
tr: İşlenmemiş sorgu sonuçlarının önbelleğe alınacağı süre.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
tr: Görüntüsü oluşturulan HTML çıktısının önbelleğe alınacağı süre.

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Allow multiple values
tr: Birden çok değere izin ver

en: HTML filter
tr: HTML süzgeci

en: Edit field
tr: Alanı düzenle

en: Minimum word length to index
tr: Dizinlenecek minimum kelime uzunluğu

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
tr: Bir kelimenin dizinlenmesi için gereken karakter sayısı. Daha küçük bir sayı daha iyi arama sonucu sıralaması ama aynı zamanda daha büyük bir veritabanı demektir. Her arama sorgusu en az bu uzunlukta (veya daha uzun) bir kelime içermek zorundadır.

en: Simple CJK handling
tr: Basit CJK (Çince/Japonca/Korece) işlemesi

en: Item ID
tr: Öğe Kimliği

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Save and add fields
tr: Kaydet ve alanlar ekle

en: Machine name: @name
tr: Makine adı: @name

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Collapse
tr: Daralt

en: Read-only
tr: Salt okunur

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)

en: Item URL
tr: Nesne URL

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Content access
tr: İçerik erişimi

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
tr: Eğer seçiliyse kullanıcılar 1+2+3 (VEYA) veya 1,2,3 (VE) şeklinde birden çok değer girebilir.

en: Rewrite results
tr: Sonuçları yeniden yaz

en: Aggregation type
tr: Toplama tipi

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Bypass access checks
tr: Erişim denetimlerini atla

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
tr: İşlenmemiş sorgu sonuçlarının önbelleğe alınacağı saniye cinsinden süre.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
tr: Görüntüsü oluşturulan HTML çıktısının önbelleğe alınacağı saniye cinsinden süre.

en: Query Tags
tr: Sorgu Etiketleri

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
tr: Ayarlanırsa, bu etiketler sorgunun sonuna eklenir ve bir modülde sorguyu tanımlamak için kullanılabilir. Sorguları değiştirmek için kullanışlı olabilir.

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
tr: Kullanıcıların bir ya da daha fazla öğeye eylem uygulamasına olanak sağlar.

en: Update this item
tr: Bu öğeyi güncelle

en: @label referenced from @field_name
tr: @field_name tarafından başvurulan @label

en: Provides links to perform entity operations.
tr: Varlık işlemleri gerçekleştirmek için bağlantılar sağlar.

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
tr: Bu kilit kırıldığında, @user adlı kullanıcının kaydedilmemiş tüm değişiklikleri kaybedilecek.

en: Apply to selected items
tr: Seçilen öğelere uygula
