Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (48 entries)

en: Search
eo: Serĉu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Url
eo: URL

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Position
eo: Loko

en: Arabic
eo: Araba

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: Spanish
eo: Hispana

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Results
eo: Rezultoj

en: Index
eo: Indekso

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Croatian
eo: Kroata

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Finnish
eo: Finna

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Estonian
eo: Estona

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Kannada
eo: Kanara

en: Latvian
eo: Latva

en: Malayalam
eo: Malajalama

en: Marathi
eo: Marata

en: Punjabi
eo: Panĝaba

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Thai
eo: Taja

en: Urdu
eo: Urda

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
