Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Url
ro: URL

en: Filter
ro: Filtru

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Position
ro: Poziție

en: Pattern
ro: Model

en: Arabic
ro: Arabă

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: API key
ro: Cheia API

en: Results
ro: Rezultate

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Croatian
ro: Croată

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Catalan
ro: Catalană

en: Estonian
ro: Estonă

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Latvian
ro: Letonă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: Link this field to the original piece of content
ro: Legați acest câmp la conținutul original

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.
