Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha3) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Search
am: ፈልግ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Position
am: ቦታ

en: Arabic
am: አረብኛ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Italian
am: ጣሊያንኛ

en: Spanish
am: ስፓኒሽ

en: Japanese
am: ጃፓንኛ

en: Korean
am: ኮሪያኛ

en: Bulgarian
am: ቡልጋሪያኛ

en: Croatian
am: ክሮሽያኛ

en: Czech
am: ቼክኛ

en: Danish
am: ዳንሽ

en: Dutch
am: ደች

en: Finnish
am: ፊንላንድኛ

en: German
am: ጀርመንኛ

en: Greek
am: ግሪክኛ

en: Hungarian
am: ሃንጋሪኛ

en: Polish
am: ፖላንድኛ

en: Romanian
am: ሮማኒያንኛ

en: Russian
am: ራሽኛ

en: Slovak
am: ስሎቫክኛ

en: Swedish
am: ስዊድንኛ

en: Turkish
am: ቱርክኛ

en: Lithuanian
am: ሊቱዌንያንኛ

en: Catalan
am: ካታላን

en: Estonian
am: እስቶንይንኛ

en: Gujarati
am: ጉጃራቲ

en: Icelandic
am: አይስላንድኛ

en: Kannada
am: ካናዳ

en: Latvian
am: ላቲቭያንኛ

en: Malayalam
am: ማላያላም

en: Marathi
am: ማራቲ

en: Punjabi
am: ፑንጃቢ

en: Slovenian
am: ስሎቬንኛ

en: Tamil
am: ታሚል

en: Telugu
am: ቴሉጉ

en: Thai
am: ታሂ

en: Urdu
am: ዑርዱ

en: Vietnamese
am: ቪየትናምኛ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
