Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha3) - en to et translation catalogue (49 entries)

en: Search
et: Otsing

en: - None -
et: - Puudub -

en: Timestamp
et: Kuupäev ja aeg

en: Filter
et: Filtreeri

en: Sortable
et: Sorditav

en: Position
et: Asukoht

en: Pattern
et: Muster

en: Arabic
et: Araabia keel

en: English
et: Inglise keel

en: French
et: Prantsuse keel

en: Italian
et: Itaalia keel

en: Spanish
et: Hispaania keel

en: Japanese
et: Jaapani keel

en: Korean
et: Korea keel

en: Results
et: Tulemused

en: Index
et: Indeks

en: Keyword
et: Võtmesõna

en: Bulgarian
et: Bulgaaria

en: Croatian
et: Horvaatia keel

en: Czech
et: Tšehhi keel

en: Danish
et: Taani keel

en: Dutch
et: Hollandi keel

en: Finnish
et: Soome keel

en: German
et: Saksa keel

en: Greek
et: Kreeka keel

en: Hungarian
et: Ungari keel

en: Polish
et: Poola keel

en: Romanian
et: Rumeenia keel

en: Russian
et: Vene keel

en: Slovak
et: Slovaki keel

en: Swedish
et: Rootsi keel

en: Turkish
et: Türgi keel

en: Lithuanian
et: Leedu keel

en: Catalan
et: Katalaani

en: Estonian
et: Eesti keel

en: Gujarati
et: Gudžarati keel

en: Icelandic
et: Islandi keel

en: Kannada
et: Kannada keel

en: Latvian
et: Läti keel

en: Malayalam
et: Malajalami keel

en: Marathi
et: Marathi keel

en: Punjabi
et: Pandžabi keel

en: Slovenian
et: Sloveenia keel

en: Tamil
et: Tamili keel

en: Telugu
et: Telugu keel

en: Thai
et: Tai keel

en: Urdu
et: Urdu keel

en: Vietnamese
et: Vietnami keel

en: @name field is required.
et: Väli @name on kohustuslik
