Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (49 entries)

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Url
hi: URL

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: Position
hi: स्थान

en: Pattern
hi: नमूना

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Results
hi: परिणाम

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Bulgarian
hi: बुलगेरियाई

en: Croatian
hi: क्रोएशियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Estonian
hi: एस्तोनियन

en: Gujarati
hi: गुजराती

en: Icelandic
hi: आइसलेंडीक

en: Kannada
hi: कन्नड

en: Latvian
hi: लातवी

en: Malayalam
hi: मलयालम

en: Marathi
hi: मराठी

en: Punjabi
hi: पंजाबी

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: Tamil
hi: तमिल

en: Telugu
hi: तेलुगु

en: Thai
hi: थाई

en: Urdu
hi: उर्दु

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी

en: UUID
hi: युयुआइङी
