Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Filter
it: Filtra

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Position
it: Posizione

en: Pattern
it: Modello

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Japanese
it: Giapponese

en: Korean
it: Coreano

en: Results
it: Risultati

en: Index
it: Indice

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Croatian
it: Croato

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: Finnish
it: Finnico

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Polish
it: Polacco

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Catalan
it: Catalano

en: Estonian
it: Estone

en: Icelandic
it: Islandese

en: Latvian
it: Lettone

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Vietnamese
it: Vietnamita

en: Link this field to the original piece of content
it: Collega questo campo al contenuto originale

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
