Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (52 entries)

en: Search
de: Suche

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Url
de: URL

en: Sortable
de: Sortierbar

en: Pattern
de: Muster

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: API key
de: API-Key

en: Results
de: Ergebnisse

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Bulgarian
de: Bulgarisch

en: Croatian
de: Kroatisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Enable logging
de: Protokollierung aktivieren

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Estonian
de: Estnisch

en: Gujarati
de: Gudscharati

en: Icelandic
de: Isländisch

en: Kannada
de: Kanaresisch

en: Latvian
de: Lettisch

en: Slovenian
de: Slowenisch

en: Tamil
de: Tamilisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Connection
de: Verbindung

en: Searchable
de: Suchbar

en: Portuguese (Portugal)
de: Portugiesisch (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
de: Portugiesisch (Brasilien)

en: Link this field to the original piece of content
de: Dieses Feld mit dem ursprünglichen Inhalt verlinken

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Suggester
de: Vorschlagender

en: Entity URI
de: Entitäts-URI
