Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to dz translation catalogue (44 entries)

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Timestamp
dz: དུས་བཀོད།

en: Url
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Filter
dz: ཚགས་མ།

en: Arabic
dz: ཨ་ར་བིཀ།

en: English
dz: ཨིང་ལིཤ།

en: French
dz: ཕིརེནཆི།

en: Italian
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན།

en: Spanish
dz: སིཔེ་ནིཤི།

en: Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི།

en: Korean
dz: ཀོ་རི་ཡའི།

en: Results
dz: གྲུབ་འབྲས་ཚུ་

en: Bulgarian
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན།

en: Croatian
dz: ཀོརོ་ཤི་ཡཱན།

en: Czech
dz: ཅེཛི།

en: Danish
dz: ཌེ་ནིཤ།

en: Dutch
dz: ཌཆ།

en: Finnish
dz: ཕིན་ནིཤ།

en: German
dz: ཇར་མཱན།

en: Greek
dz: གི་རིཀ།

en: Hungarian
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན།

en: Norwegian
dz: ནོར་ཝེ་ཇི་ཡཱན།

en: Polish
dz: པོ་ལིཤ།

en: Romanian
dz: རོ་མ་ནི་ཡཱན།

en: Russian
dz: ར་ཤི་ཡཱན།

en: Slovak
dz: སོལོ་བཱཀ།

en: Swedish
dz: སུའི་ཌིཤི།

en: Turkish
dz: ཊར་ཀིཤ།

en: Lithuanian
dz: ལི་ཐུ་ཡ་ནིཡན།

en: Catalan
dz: ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Estonian
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན།

en: Gujarati
dz: གུ་ཇ་ར་ཏི།

en: Icelandic
dz: ཨའིསི་ལེན་ཌིཀ།

en: Kannada
dz: ཀཱན་ན་ད།

en: Latvian
dz: ལེཊ་བིཡན།

en: Malayalam
dz: མ་ལ་ཡ་ལམ།

en: Marathi
dz: མ་ར་ཐི།

en: Punjabi
dz: པཱན་ཇ་བི།

en: Slovenian
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡཱན།

en: Tamil
dz: ཏ་མིལ།

en: Telugu
dz: ཏེ་ལུ་གུ།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: Urdu
dz: ཨུར་དུ།

en: Vietnamese
dz: ཝེཊི་ན་མིསི།
