Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to eu translation catalogue (46 entries)

en: Search
eu: Bilatu

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Url
eu: URLa

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Position
eu: Kokapena

en: Arabic
eu: Arabiera

en: English
eu: Ingelesa

en: French
eu: Frantsesa

en: Italian
eu: Italiera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Results
eu: Emaitzak

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Finnish
eu: suomiera

en: German
eu: Alemanera

en: Greek
eu: Greziera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera
