Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Url
fa: نشانی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Position
fa: موقعیت

en: Pattern
fa: الگو

en: Arabic
fa: عربی

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Results
fa: نتایج

en: Index
fa: شاخص

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Czech
fa: چک

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Dutch
fa: هلندی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: German
fa: آلمانی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hungarian
fa: مجارستانی

en: Norwegian
fa: نروژی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Slovak
fa: اسلواکیایی

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Lithuanian
fa: لیتوانیایی

en: Catalan
fa: کاتالان

en: Estonian
fa: استونیایی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Kannada
fa: کانارا

en: Latvian
fa: لتونیایی

en: Malayalam
fa: مالایالم

en: Punjabi
fa: پنجابی

en: Slovenian
fa: اسلووانیایی

en: Tamil
fa: تامیل

en: Telugu
fa: تلوگو

en: Thai
fa: تایلندی

en: Urdu
fa: اردو

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
