Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Search
fi: Etsi

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Url
fi: Osoite

en: Filter
fi: Suodatus

en: Sortable
fi: Lajiteltavissa

en: Position
fi: Sijoitus

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Arabic
fi: arabia

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Italian
fi: italia

en: Spanish
fi: espanja

en: Japanese
fi: japani

en: Korean
fi: korea

en: Results
fi: Tulokset

en: Index
fi: Indeksi

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Croatian
fi: kroatia

en: Czech
fi: tšekki

en: Danish
fi: tanska

en: Dutch
fi: hollanti

en: Finnish
fi: suomi

en: German
fi: saksa

en: Greek
fi: kreikka

en: Hungarian
fi: unkari

en: Polish
fi: puola

en: Romanian
fi: romania

en: Russian
fi: venäjä

en: Slovak
fi: slovakki

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Turkish
fi: turkki

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Catalan
fi: katalaani

en: Estonian
fi: viro (eesti)

en: Gujarati
fi: gudžarati (gujarati)

en: Icelandic
fi: islanti

en: Kannada
fi: kannada

en: Latvian
fi: latvia (lätti)

en: Malayalam
fi: malajalam

en: Marathi
fi: marathi

en: Punjabi
fi: pandžabi (punjabi)

en: Slovenian
fi: sloveeni

en: Tamil
fi: tamili

en: Telugu
fi: telugu

en: Thai
fi: thai

en: Urdu
fi: urdu

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: Link this field to the original piece of content
fi: Linkitä kenttä alkuperäiseen sisältöönsä

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.
