Search API Azure AI Search (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Url
fr: URL

en: Filter
fr: Filtrer

en: Sortable
fr: Classable

en: Pattern
fr: Motif

en: Arabic
fr: Arabe

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Korean
fr: Coréen

en: API key
fr: Clé d'API

en: Results
fr: Résultats

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Bulgarian
fr: Bulgare

en: Croatian
fr: Croate

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: German
fr: Allemand

en: Greek
fr: Grec

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Norwegian
fr: Norvégien

en: Polish
fr: Polonais

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Slovak
fr: Slovaque

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turque

en: Lithuanian
fr: Lithuanien

en: Estonian
fr: Estonien

en: Icelandic
fr: Islandais

en: Punjabi
fr: Pendjabi

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Thai
fr: Thaïlandais

en: Vietnamese
fr: Vietnamien

en: Connection
fr: Connexion

en: Portuguese (Portugal)
fr: Portugais (Portugal)

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Portuguese (Brazil)
fr: Portugais (Brésil)

en: Link this field to the original piece of content
fr: Lier ce champ à l'élément de contenu originel

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.
